שני גורמים משמעותיים בהיווצרות פצעי לחץ הם חיכוך וכוחות גזירה שמופעלים על העור בעת שהמטופל שוכב או יושב. או כאשר הוא או המטפל משנים מנח.
בד הפרפריקטה מפחית משמעותית גם חיכוך וגם כוחות גזירה, מדובר בבד דמוי משי שמאוד נעים למגע. הייחודיות שלו היא בכך שהוא בד מאוד חלק גם בגלל סוג הבד שממנו הוא ארוג וגם בגלל סוג האריגה ולכן הוא מפחית משמעותית גם חיכוך וגם כוחות גזירה.
כתוצאה מהפחתה של החיכוך וכוחות הגזירה הוכח מחקרית במחקרים ארוכי טווח שנעשו לאורך חמש שנים ופורסמו בעיתון מדעי שיש הפחתה של עד 84% בהיווצרות של פצעי לחץ.
בישראל רק חברת מדטקס משווקת מוצרים העשויים מבד זה.
פצע לחץ (המכונה גם כיב) הוא פגיעה בעור וברקמת הבסיס הנגרם כתוצאה מלחץ ממושך על העור בשילוב חיכוך וכוחות גזירה. פצע לחץ בדרך כלל מתפתח על עור המכסה אזורים גרמיים בגוף, כמו עקבים, קרסוליים, ירכיים ועצם זנב.
אנשים הנמצאים בסיכון הגבוה ביותר לפצעי לחץ הם אנשים הסובלים ממצבים רפואיים המגבילים את יכולתם לשנות תנוחה או גורמים להם לבלות את רוב זמנם במיטה או בכיסא.
פצע לחץ יכול להתפתח תוך מספר שעות או ימים. מרבית הפצעים נרפאים עם הטיפול, אך חלקם אף פעם לא נרפאים לחלוטין. ניתן לנקוט בצעדים על מנת למנוע פצעי לחץ ולעזור להם להחלים.

המוצרים יעזרו לכל מי ש:
  • נמצא בסיכון לפתח פצע לחץ
  •  סובל מפצע לחץ 
  • פיתח בעבר פצע לחץ וחושש שיפתח שוב פצע לחץ
אם אתם סובלים או סבלתם בעבר מפצעי לחץ, אנו ממליצים על שימוש מניעתי. לפרטים ולמידע נוסף התקשרו 050-7213213 ונשמח לעזור . 

המוצרים כביסים וניתנים לשימוש חוזר ובכך מאפשרים למי שסובל מפצע לחץ להמשיך להשתמש במוצרים גם לאחר שהפצע נרפא על מנת למנוע התפתחות עתידית של פצע לחץ
פורסמו מספר מחקרים המוכיחים את יעילות המוצרים:

ארגון הבריאות האנגלית ה- NICE פירסם מסמך בן 27 עמודים שכותרתו מגן עקב ותחתון פרפריקטה למניעת פצעי לחץ באנשים בסיכון לפתח פצע לחץ (Parafricta Bootees and Undergarments to reduce skin breakdown in  people with or at risk of pressure ulcers ).במסמך, הארגון מסביר כיצד מוצרים של חברת פרפרקטה מונעים היווצרות פצעי לחץ ועוזרים בריפוי פצע קיים ומפרט את המחקרים שנעשו ומוכיחים זאת.

בנוסף, במחקר שהתבצע בשנים 2011-2015 במספר בתי חולים. ופורסם בשנת 2016 בעיתון המדעי wounds uk.
גרבי קרסול פרפריקטה נתנו לחולים שהיו מאושפזים בבתי חולים אלו והיה חשש שיפתחו פצע לחץ בעקב. במחקר השוו את מספר פצעי הלחץ שהתפתחו באותם מוסדות רפואיים לפני השימוש בגרב הקרסול לעומת מספר פצעי הלחץ שהתפתחו באותם מוסדות הרפואיים בחמש שנות המחקר בהם השתמשו בגרבי הקרסול.
תוצאות המחקר הראו הפחתה של 84% בפצעי לחץ בעקב ולא דווח על אף התפתחות של פצע לחץ דרגה 3 ו-4 בזמן השימוש במוצרי פרפריקטה.

חשוב לנו לתת יחס אישי לכל לקוח ולהתאים לכל לקוח את המוצרים שיתנו את המענה הטוב ביותר לצרכיו.
מחלקת שירות הלקוחות שלנו תשמח לתת לכם מידע ולסייע אתם מוזמנים להשאיר את הפרטים בטופס הצור קשר ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם או התקשרו בשעות הפעילות בין 9:00-18:00 לפלאפון: 050-7213213
הרכישה נעשית טלפונית באמצעות כרטיסי אשראי.


המוצרים הם רב פעמיים. המוצרים כביסים וניתנים לשימוש חוזר ובכך מאפשרים למי שסובל מפצע לחץ להמשיך להשתמש במוצרים גם לאחר שהפצע נרפא על מנת למנוע התפתחות עתידית של פצע לחץ.
חברת מדטקס מתמחה בטיפול ומניעה של פצעי לחץ ובעזרה בשינוי מנח. אנו מציעים מגוון רחב של מוצרים ייחודיים וחשוב לנו להתאים את המוצר הנכון ביותר עבורך ולכן אנו ממליצים ליצור קשר עם מחלקת שירות הלקוחות שלנו ועל סמך המצב הרפואי והצרכים האישיים יומלץ המוצר המתאים ביותר.  למחלקת שירות הלקוחות התקשרו: 050-7213213